Stomil przegrał bardzo wysoko, ale sytuacja w tabeli nie jest jeszcze tragiczna

0
270
fot. archiwalne

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe w Mielcu bardzo wysoko z tamtejszą Stalą. Olsztynianie są na miejscu spadkowym, ale strata do bezpiecznego miejsca nie jest wysoka.

Stomil pojechał do Mielca w dobrych nastrojach, ponieważ w poprzedniej kolejce olsztynianie wygrali bardzo ważny mecz z Garbarnią Kraków. Stal Mielec to jednak dużo wyższa półka od drużyny z Krakowa i to było widać na boisku.

Jeszcze w pierwszej połowie olsztynianie dotrzymywali kroku swoim rywalom i przegrywali tylko 0:1. W drugiej połowie jednak spisali się już znacznie gorzej. Stracili trzy bramki i ostatecznie przegrali spotkanie 0:4. Mecz ten był ostatnim spotkaniem rundy jesiennej, jednak teraz zostaną jeszcze awansem rozegrane mecze drugiej rundy.

Obecnie Stomil zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli z piętnastoma punktami na koncie i do bezpiecznego miejsca traci dwa punkty. Druga runda jednak teoretycznie powinna być łatwiejsza dla olsztyńskiej drużyny, ponieważ zagra ona większość spotkań na własnym obiekcie. W następnej kolejce Stomil zagra na wyjeździe z Wartą Poznań, a następnie rozegra trzy spotkania z rzędu u siebie. Po tych meczach będzie można tak naprawdę stwierdzić, czy przerwa zimowa dla olsztyńskiego klubu będzie spokojna, czy wręcz przeciwnie.

BRAK KOMENTARZY