Stomil Olsztyn o krok od utrzymania w pierwszej lidze

0
213
Michał Góral zapewnił zwycięstwo olsztyńskiej drużynie

Stomil Olsztyn w niezwykle ważnym meczu pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice. To zwycięstwo sprawiło, że olsztynianie oddalili się od strefy spadkowej.

Olsztyński klub już przed rozpoczęciem swojego meczu, zdawał sobie sprawę, że jeżeli wygra w Niepołomicach, to bardzo przybliży się do utrzymania w pierwszej lidze. Wszystko za sprawą tego, że zespoły będące w tabeli za Stomilem przegrały swoje mecze.

Spotkanie jednak nie rozpoczęło się po myśli Stomilu. Już w 5 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił Łukasz Szczepaniak. Stomil jednak dążył do odrobienia tych strat i w drugiej połowie meczu mu się to udało. Dwie bramki dla olsztyńskiej drużyny padły do stałych fragmentach gry.

Najpierw świetnie, w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Łukasz Jegliński i pokonał bramkarza gospodarzy. Natomiast gola na wagę trzech punktów, strzelił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Góral. Olsztynianie znowu pokazali niesamowity charakter i potwierdzili, że zasługują na utrzymanie.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Stomil ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, więc jeżeli olsztynianie wygrają w następnej kolejce, ze zdegradowaną już do drugiej ligi, Garbarnią Kraków, to zapewnią sobie utrzymanie.

BRAK KOMENTARZY