Stomil jedzie do Chojnic. Czy olsztynianie zrehabilitują się za ostatnią porażkę?

0
187
fot. achiwalne

Stomil Olsztyn w meczu ósmej kolejki pierwszej ligi zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Olsztynianie po ostatniej porażce będą chcieli, za wszelką cenę wywalczyć jakieś punkty.

Ostatni mecz Stomilu rozgrywany w Olsztynie przyniósł wiele emocji. Olsztyński klub przegrał z Zagłębiem Sosnowiec, ale sama gra mogła się podobać. Owszem było sporo indywidualnych błędów, ale gdyby skuteczność była większa, to wynik tego meczu mógł być zupełnie inny.

Tamten mecz, to już jednak historia. Teraz przed Stomilem kolejne trudne spotkanie. Chojniczanka Chojnice po bardzo dobrym początku sezonu, teraz zdecydowanie obniżyła loty. Ostatnie trzy mecze w wykonaniu zespołu z Chojnic to remis i dwie porażki. Czy jednak można wobec tego powiedzieć, że to Stomil jest faworytem? W pierwszej lidze nie ma faworytów. Tutaj każdy może wygrać z każdym, co pokazuje tabela rozgrywek.

Różnica punktowa pomiędzy drugim a szesnastym zespołem wynosi 5 punktów, więc tak naprawdę jeden wygrany mecz sprawia, że z dolnej połówki tabeli, drużyna przenosi się do ścisłej czołówki. Stomil obecnie zajmuje dwunaste miejsce, ale siedem pierwszoligowych zespołów ma taki sam dorobek punktowy co olsztyńska drużyna.

Olsztynianie w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec zagrali bardzo ofensywnie, ale w jutrzejszym spotkaniu na pewno tego już nie powtórzą. Stomil będzie liczył na dobrą defensywę i szybkie kontry. Dojdzie do małego przemeblowania w składzie, ponieważ w tym spotkaniu nie wystąpi Jakub Mossakowski, który dotychczas był podstawowym środkowym obrońcą.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:45.

BRAK KOMENTARZY