Sędzia Andrzej Matkiewicz w dniu 2 listopada 2018 r. zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie

0
166

Sędzia Andrzej Markiewicz, Wiceprezes Sądu Rejonowego w Kętrzynie, po tym, jak prowadził samochód pod wpływem alkoholu, zrezygnował ze swojej funkcji.

Prokuratura Rejonowa w Piszu w dniu 29 października 2018 r. poinformowała Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie o zdarzeniu drogowym z udziałem sędziego Andrzeja Matkiewicza, Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie. Z informacji tej wynika, że policyjny patrol w dniu 27 października 2018 r. zatrzymał do kontroli drogowej pojazd prowadzony przez tego sędziego. Kierowca uczestniczący w tym zdarzeniu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało stan nietrzeźwości.

Po tym zdarzeniu sędzia Andrzej Matkiewicz w dniu 2 listopada 2018 r. zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie i Minister Sprawiedliwości z dniem dzisiejszym odwołał go z tej funkcji.

W związku z tym zaplanowane na dzień 5 listopada 2018 r. posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie wniosku Ministra Sprawiedliwości o odwołanie sędziego Andrzeja Matkiewicza z funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie nie odbędzie się, ponieważ stało się ono bezprzedmiotowe.

 

 

BRAK KOMENTARZY