Reprezentant naszego regionu w szerokiej kadrze na Euro 2016

0
1034
Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, ogłosił nazwiska zawodników, którzy przygotowywać się będą do nadchodzących mistrzostw Europy.

 
Powołanie otrzymał również reprezentant Warmii i Mazur – Paweł Dawidowicz, wychowanek ostródzkiego Sokoła. 21-letni pomocnik w przeszłości występował także w Lechii Gdańsk, a obecnie jest piłkarzem drugiego zespołu Benfiki Lizbona.
 
W najbliższym czasie reprezentacja przygotowywać się będzie na zgrupowaniach w Juracie (17-22 maja) oraz Arłamowie (23-31 maja). Spośród tej grupy trener wytypuje 23-osobowy skład, który wyjeździe na EURO 2016 we Francji. Ma to nastąpić do 31 maja, bowiem tego dnia mija ostateczny termin zgłoszenia kadry w UEFA. Przed wyjazdem do Francji podopieczni Adama Nawałki zagrają towarzyskie spotkania z Holandią (1 czerwca, Gdańsk) oraz Litwą (6 czerwca, Kraków).
 
W fazie grupowej mistrzostw Starego Kontynentu biało-czerwoni zmierzą się z Irlandią Północną (11 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca).
 
W rozgrywkach EURO mieli już okazję zagrać w przeszłości dwaj piłkarze z naszego regionu. Tomasz Zahorski (wychowanek Pisy Barczewo, obecnie GKS Katowice) występował podczas EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz Adrian Mierzejewski (wychowanek Naki Olsztyn, obecnie Al-Nassr – Arabia Saudyjska) miał okazję zagrać podczas EURO 2012 w Polsce.
 

BRAK KOMENTARZY