REGION: PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ZNICZ 2018” NA WARMII I MAZURACH

0
307

Policjanci zakończyli i podsumowali tegoroczne działania „Znicz 2018”. Trwały one pięć dni i były czasem intensywnej pracy zarówno w okolicach cmentarzy, jak i na drogach łączących miejscowości. Niestety nie obyło się bez groźnych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. To co cieszy to fakt, że na Warmii i Mazurach odnotowaliśmy w tym czasie mniej wypadków niż w analogicznym okresie w latach ubiegłych. To co smuci, to większa liczba osób zatrzymanych po tym, jak wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W 2018 roku dzień Wszystkich Świętych przypadł w środku tygodnia. Wystarczył jeden dzień urlopu wzięty w piątek, by na odwiedzenie cmentarzy i spotkanie z bliskimi mieć do dyspozycji 4-dniowy weekend. Pozwoliło to na rozplanowanie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni. Pomocą na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy służyli policjanci, a także funkcjonariusze innych służb, prowadzący działania „Znicz 2018”.

Służbę podczas tegorocznych działań pełniło ponad 2360 policjantów, wspomaganych przez ponad 120 funkcjonariuszy innych służb. W tym czasie policjanci skontrolowali blisko 3000 pojazdów i interweniowali wobec ponad 100 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Niestety nie obyło się bez groźnych zdarzeń w ruchu drogowym. Na drogach Warmii i Mazur doszło w ciągu pięciu dni działań do:

  • 18 wypadków,
  • zginęła 1 osoba,
  • 22 osoby zostały ranne,
  • funkcjonariusze byli wzywani na miejsce ponad 260 kolizji,
  • policjanci ujawnili 38 kierowców pod wpływem alkoholu.

BRAK KOMENTARZY