Przyłapani na gorącym uczynku. Zabezpieczono 19 tysięcy sztuk papierosów

0
276

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim ujawnili papierosy z przemytu oraz nielegalną krajankę tytoniową. Wpadł na gorącym uczynku obywatel Rosji, który przywiózł 2 200 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy 48-letniemu mieszkańcowi tego powiatu.

Patrol Straży Granicznej zauważył wjeżdżający na prywatny teren samochód osobowy marki Opel. W związku z powyższym funkcjonariusze SG przystąpili do kontroli legalności pobytu cudzoziemca na terytorium RP. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego nie przyjechał do Polski turystycznie, tylko przywiózł nielegalne papierosy.

Następnie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do właściciela nieruchomości. Funkcjonariusze SG znaleźli w nich 19 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i ponad 20 kg krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość ujawnionych na posesji towarów to 23 tys. zł.

Mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Rosjaninowi cofnięto wizę, wydano decyzję o zobowiązaniu go do powrotu do swojego kraju. Ponadto 43-latek otrzymał decyzję z orzeczonym terminem wjazdu na terytorium RP  i państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

BRAK KOMENTARZY