„PRZEJRZYSTOŚĆ PUSTKI” Teatr A PART

0
295

Spektakl rozpocznie się 21 września o godzinie 18:00 w Sali pod Amfiteatrem.

“Przejrzystość pustki” jest autorskim spektaklem solowym Moniki Wachowicz inspirowanym twórczością prozatorską i filozofią egzystencji francuskiego pisarza Michela Houellebecqa.

„Nie ma wiecznej ciszy tych nieskończonych przestrzeni, bo właściwie nie ma ciszy, ani przestrzeni, ani pustki. Świat, który znamy, świat, który tworzymy, świat ludzki jest okrągły, gładki, jednorodny i ciepły jak pierś kobiety”.
Michel Houellebecq, „Cząstki elementarne”.

Spektakl poznaczony dla osób dorosłych.

Teatr A Part jest teatrem autorskim reżysera Marcina Hericha, założonym w 2004 roku w Katowicach. A Part to niezależny projekt artystyczny i skupiona wokół Hericha grupa teatralna, realizująca autorskie przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part jest teatrem ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle A Partu sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów. W 2018 Teatr otrzymał Złotą Maskę, nagrodę przyznawaną przez dziennikarzy Województwa Śląskiego, za całokształt osiągnięć artystycznych. Teatr A Part jest producentem i organizatorem odbywającego się od 1994 roku w Katowicach cyklicznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, którego Herich jest dyrektorem artystycznym od początku istnienia imprezy. Spektakl “Przejrzystość pustki” jest projektem scenicznym z pogranicza teatru postdramatycznego, performensu i teatru tańca.

Reżyseria: Marcin Herich
Scenariusz, ruch sceniczny: Marcin Herich i Monika Wachowicz
Występuje: Monika Wachowicz

!!Wstęp wolny!!

BRAK KOMENTARZY