Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wydał oświadczenie

0
188
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Prezydent Olsztyna postanowił wydać oświadczenie, w którym to dementuje plotki związane m.in. z procesem sądowym z hiszpańska firmą FCC.

Oto treść oświadczenia:

W ostatnim czasie spotykam się z coraz większą falą dezinformacji, kłamstw oraz pomówień dotyczących mnie jako funkcjonariusza publicznego, pełniącego urząd prezydenta Olsztyna – a także sytuacji finansowej samorządu olsztyńskiego. Działania te sprawiają wrażenie zorganizowanych i – jak sądzę – mają związek z inicjatywą referendalną.

Nie tak dawno obiegła Olsztyn sensacyjna, ale z gruntu fałszywa informacja o moim aresztowaniu. Kolportowane są także nieprawdziwe i niemające żadnego potwierdzenia w faktach informacje o jakoby przegranym procesie samorządu Olsztyna z hiszpańską firmą FCC, z którą w roku 2013 zerwaliśmy z merytorycznych powodów kontrakt na wykonanie trakcji tramwajowej. To właśnie dzięki tamtej, podjętej w odpowiednim czasie decyzji zdołaliśmy terminowo zrealizować i rozliczyć projekt przywracający tramwaje w Olsztynie. Równolegle serwuje się opinii publicznej insynuacje, godzące w moje dobra osobiste, a także w wizerunek organu administracji publicznej, jakim jest urząd prezydenta miasta, jakobym przyjmował korzyści osobiste.

Zdecydowanie protestuję przeciwko tym niegodnym praktykom. Zapewniam, że nie byłem nigdy aresztowany, a proces sądowy z firmą FCC jest w fazie początkowej i z uwagi na złożoność zagadnień prawdopodobnie będzie trwał jeszcze bardzo długo. Z jego dotychczasowego przebiegu można wywnioskować, że nie rysują się dla samorządu Olsztyna jakiekolwiek zagrożenia finansowe związane z werdyktem sądu. Przeciwnie, do tej pory dzięki moim staraniom wyegzekwowaliśmy od niesolidnego wykonawcy kwotę 25 mln zł tytułem gwarancji i jestem przekonany, że to gmina Olsztyn otrzyma należne od firmy FCC odszkodowanie.

Jako osoba od wielu lat pełniąca funkcje publiczne mam świadomość, że muszę się liczyć ze wzmożoną krytyką i z faktem, że nie zawsze będzie ona elegancka. Jednak nigdy nie zaakceptuję kłamstwa, jako formy walki o władzę. Z tych względów każde, nawet zawoalowane, zarzucanie mi przyjmowania korzyści osobistych lub przypisywanie mi innych niegodnych praktyk będę zgłaszał organom ścigania, domagając się ukarania autora zniesławienia lub pomówienia. To nie tylko moje prawo jako Piotra Grzymowicza, ale także mój obowiązek jako prezydenta miasta. Jestem gotów na merytoryczną debatę ze swymi adwersarzami o problemach miasta. Próbę zastąpienia jej zorganizowaną kampanią kłamstw i oszczerstw traktuję jako dowód braku prawdziwych argumentów.

Każda walka o władzę ma różne motywy. Często mają one podłoże osobiste, wynikające z własnych ambicji czy interesów. Nie będę tego oceniał, ale nigdy nie zgodzę się, żeby dalszy rozwój Olsztyna i jego wspólnoty miał u swoich podstaw wmontowany mechanizm kłamstwa, pomówienia, nadinterpretacji i hejtu. To nie są wartości, na których buduje się dobro wspólne – nasz Olsztyn!

BRAK KOMENTARZY