Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Prezydentowi Olsztyna rozrzutność. Chodzi o szkolenie dla dyrektorów placówek oświatowych

0
385
Od lewej: Krzysztof Narwojsz, Radny Miasta Olsztyna i Dariusz Rudnik szef olsztyńskich struktur PiS

W Lidzbarku Warmińskim odbywa się szkolenie dla pracowników oświaty z Olsztyna. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości uważają, że takie szkolenie mogłoby się odbywać w Olsztynie i w skromniejszych warunkach.

Dowiedzieliśmy się, że właśnie w Lidzbarku Warmińskim, w jednym z najbardziej luksusowych hoteli na Warmii i Mazurach odbywa się konferencja dyrektorów olsztyńskich szkół zorganizowana przez Urząd Miasta Olsztyna. Prezydent Piotr Grzymowicz za pomocą dzienniczka elektronicznego wysyła dramatyczne listy do rodziców olsztyńskich uczniów, zarzucając rządowi, że obciął mu fundusze na naukę pływania. Ma to niby związek z tym, ze mniej środków z podatków będzie wpływać do Urzędu Miasta. W związku z tym dzieci nie będą za darmo się uczyć pływania. W tej sytuacji, my jako radni Prawa i Sprawiedliwości, chcemy zadać pytanie Panu Prezydentowi. Skoro jest taka bieda, że nie stać nas na naukę pływania dla uczniów, to dlaczego konferencje dla dyrektorów są organizowane w najbardziej luksusowych hotelach? – pyta Dariusz Rudnik, szef Komitetu Miejskiego PiS w Olsztynie.

Kolejny zarzut dotyczył tego, że szkolenie nie zostało zorganizowane w Olsztynie, ponieważ wtedy ten podatek CIT, który przedsiębiorcy zapłacą od dochodu, pozostałby w mieście. W konferencji udział wzięło 70 dyrektorów z placówek oświatowych.

Prawo i Sprawiedliwość uważa również, że Piotr Grzymowicz staje na czele opozycji, podczas kampanii wyborczej i coraz bardziej “skręca” w stronę polityki.

Według Krzysztofa Narwojsza, radnego miejskiego w Olsztynie, Prezydent Piotr Grzymowicz, tworząc zarzuty wobec PiS-u, “gra” na korzyść opozycji- Prezydent uczestniczy po prostu w kampanii wyborczej totalnej opozycji. Jest to gra wyborcza i zaplanowane działanie przed wyborami parlamentarnymi.

Cała sprawa dotyczy zmniejszenia stawki PIT z 18 na 17 proc. i podwyższenia kosztów uzyskania przychodu i zwolnieniu z PIT osób do 26. roku życia. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podaje, że w przyszłym roku przez to, dochody miasta zmniejszą się o prawie 38 milionów złotych.

BRAK KOMENTARZY