Prawo i Sprawiedliwość podsumowało kampanię wyborczą

0
271
Prezentacja programu i kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego i przedstawili założenia nowego Programu Rozwoju dla Polski Wschodniej.

Dzisiaj podsumowanie kampanii. Mamy dziesięciu bardzo mocnych kandydatów z tego okręgu do Parlamentu Europejskiego. Podczas kampanii odbyłem blisko 100 spotkań z różnymi środowiskami. Podczas spotkań informowaliśmy o prowadzonej polityce rządu, o realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, który rozpoczęliśmy w 2015 roku. Pokazywaliśmy, że obietnice, które wtedy były przedstawiane, teraz są realizowane. Słuchaliśmy również mieszkańców, którzy mówili nam, co jeszcze możemy zrobić, aby poziom życia na terenie Polski Wschodniej był lepszy – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel, kandydat z list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

PiS przygotował nową „piątkę” dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Pierwszym punktem jest nowy program dla Polski Wschodniej, który będzie zawierał poprawę sieci transportowej, rozwój infrastruktury czy ochronę zabytków. Następny punkt to wsparcie rolnictwa, a przede wszystkim wyrównanie dopłat dla rolników. Wśród programu znalazło się także ożywianie małych miast, przemysł 4.0, a także wsparcie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i aktywacja społeczna czy ochrona rodziny.

Bardzo nam zależy, żeby zdobyć jak największe środki z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, dla Warmii i Mazur. Chcemy dalej inwestować w infrastrukturę, a jak jest dobra infrastruktura, to możemy ściągnąć większą liczbę inwestorów i przedsiębiorców. Cały czas mówi się o regionie Warmii i Mazur, że jest to Polska B, ale nie poddawajmy się i walczmy, o to, żeby to zmienić – powiedziała poseł Iwona Arentkandydatka z list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Fotorelacja 

BRAK KOMENTARZY