Policjanci z Warmii i Mazur zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

0
122
fot. Policja

Warmińsko – mazurscy policjanci tylko w tym tygodniu zabezpieczyli blisko 1 kg środków odurzających i zatrzymali 4 osoby podejrzane o przestępczość narkotykową. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Braniewo – Usłyszał zarzuty za posiadanie, uprawę i udzielanie narkotyków

https://webep1.com/go/f827f21832

Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się rozpracowywaniem narkotykowych środowisk przestępczych ustalili, że 31-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego nie tylko posiada, ale i udziela zabronionych substancji. Funkcjonariusze gromadzili i skrupulatnie weryfikowali każdą informację. Do zatrzymania podejrzanego doszło w miniony poniedziałek (20.01.2020). Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok kryminalnych. Tuż po jego zatrzymaniu policjanci przystąpili do przeszukania jego mieszkania. W trakcie dokładnego sprawdzania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 630 gramów marihuany, ponad 30 gramów amfetaminy, trzy krzewy konopi indyjskich. 31-latek został doprowadzony do policyjnej celi, a policjanci wciąż pracowali nad sprawą. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy okazał się wystarczający, by przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty – posiadania narkotyków, ich udzielania i uprawy. 22.01.2020 zapadła decyzja o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie wciąż trwają, a kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Olsztyn – Dwóch posiadało narkotyki, trzeci był poszukiwany – wszyscy zostali zatrzymani

We wtorek w nocy (21.01.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się mężczyznach na jednej z ulic w mieście. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że miedzy grupą kilku osób doszło do nieporozumienia, które zostało wyjaśnione. Policjanci w trakcie czynności przy 41-latku i 19-latku oraz w aucie, którym się poruszali znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego oraz białym proszkiem. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Policjanci pojechali do mieszkania 41-latka, gdzie w jednym z pomieszczeń znaleźli kolejne partie zabronionych substancji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów narkotyków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto, w mieszkaniu 41-latka funkcjonariusze zastali 24-letniego mężczyznę. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

41 i 19-latek usłyszeli zarzut posiadania substancji zabronionych za co grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 24-latek trafił już do aresztu śledczego.

Ostróda – Zabezpieczyli ponad 120 gramów amfetaminy i ponad 70 tabletek ekstazy

Policjanci z ostródzkiej komendy na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Ostróda może posiadać narkotyki. Nie mylili się.

W miniony poniedziałek (20.01.2020) zapukali do mieszkania 24-latka i w wyniku przeszukania zabezpieczyli blisko 130 gramów amfetaminy i ponad 70 tabletek ekstazy. Młody mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Ostróda grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

BRAK KOMENTARZY