Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Wiele wypadków na drogach Warmii i Mazur

0
445
Droga Iława-Susz

Od kilku dni na drogach Warmii i Mazur pada marznący deszcz i śnieg. Warunki do jazdy są bardzo trudne, jest przede wszystkim ślisko, o czym przekonało się już kilku kierowców. Pamiętajmy, że to my sami – jako kierowcy – jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za to, czy nasza podróż samochodem nie skończy się dramatycznym finałem. Dlatego, drogi kierowco, noga z gazu!

Lidzbark Warm.: Ślisko na drogach. Kierująca uderzyła w drzewo

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.01.19) po godzinie 16.00 na odcinku drogi wojewódzkiej nr 513 Lidzbark Warmiński – Wozławki. Jak ustalili wstępnie policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca osobowym bmw na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania innego pojazdu wpadła w poślizg i uderzyła bokiem pojazdu w drzewo. Następnie auto obróciło się w przeciwnym kierunku jazdy i wpadło do przydrożnego rowu.

Ranna w zderzeniu 24-latka została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Kobieta podróżowała sama.

Droga w miejscu zdarzenia przez ponad godzinę była zablokowana. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Iława: Policjanci apelują. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

Do  jednego z nich doszło na drodze wojewódzkiej Iława – Susz. 48-latka kierująca renault na oblodzonej nawierzchni jezdni nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, po czym najechała na przydrożne drzewo. Kierująca została przetransportowanych do szpitala ale na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Teraz policjanci dokładnie wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Działdowo: Nie dostosował prędkości – w konsekwencji wjechał w bariery ochronne

Po godzinie 18.00 policjanci działdowskiej drogówki pojechali na drogę powiatową nr 1280 łączącą miejscowości Lidzbark-Koszelewy, gdzie ze zgłoszenia wynikało, że auto osobowe uderzyło w barierki zabezpieczające. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot mieszkaniec gminy Płośnica nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg i uderzył w bariery ochronne.  Kierujący autem był trzeźwy i nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Sprawcę kolizji policjanci ukarali punktami i mandatem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Braniewo: Nie dostosował prędkości, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo

Wczoraj około godziny 15.00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w pobliżu Bemowizny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek nie dostosował prędkości do warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo, a następnie kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi i uderzył w kolejne drzewo. Z mężczyzną jechało dziecko i 3 kobiety. Na skutek zderzenia jedna z pasażerek, która była w widocznej ciąży, trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że jadący fordem mężczyzna nie ma prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu cofnięte w 2014 roku.

Na czas wykonywania czynności na miejscu wypadku wstrzymano ruch. Policjanci  przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli ślady i wykonali niezbędną dokumentację. Czynności w tej sprawie trwają.

Mrągowo: Nietrzeźwy spowodował kolizję

Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Giżyckiej w Mrągowie.

Policjanci którzy pojechali na miejsce ustalili, że 49-letni kierowca skody nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu w efekcie czego  uderzył w tył osobowego forda.

Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę niewłaściwego zachowania 48-letniego kierowcy skody. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia mężczyzna stracił prawo jazdy kategorii A,B, T. Dodatkowo poniesie konsekwencje popełnienia przestępstwa. Za  kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

BRAK KOMENTARZY