Podpisano kolejne umowy na dofinansowania z RPO

0
200
Zbigniew Michalak burmistrz Ostródy i marszałek Gustaw Marek Brzezin

W  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego miało miejsce kolejne podpisanie umów, związane z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

Tym razem projekty, które mają zostać zrealizowane dzięki dofinansowaniu, dotyczą rewitalizacji obszarów miejskich, infrastruktury i instytucji kultury oraz efektywności energetycznej.

To są te projekty, które bardzo wyraźnie widać w realizacji. Każda działalność w tym zakresie jest oczekiwana przez społeczeństwo, a także przez beneficjentów, którzy służą temu społeczeństwu. Serdecznie gratuluje dobrze napisanych projektów i zapraszam do podpisania umów – takimi słowami spotkanie rozpoczął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Umowy w dniu dzisiejszym podpisała m.in. gmina Pasłęk, gmina Olsztyn, gmina miejska Ostróda, gmina Ryn, czy wspólnota Mieszkaniowa z Lidzbarka Warmińskiego.

Gmina Pasłęk podpisała umowę na dofinansowanie remontu murów obronnych w Pasłęku. Gmina otrzymała dofinansowanie na trzy etapy remontu w łącznej kwocie ponad 8,5 mln złotych.

Sporo zmian, dzięki środkom unijnym będzie również w Olsztynie. Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Bema 4 i 4a otrzymała dofinansowanie na rewitalizację zabytkowej kamienicy na Placu Bema 4 i 4a. Wartość tego projektu wyniosła 1,1 mln złotych, a dofinansowanie wyniosło ponad 800 tysięcy złotych. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 2,6 mln złotych, będzie mógł zakupić nowy sprzęt nagłaśniający oraz oświetleniowy. Natomiast sama gmina Olsztyn otrzymała dofinansowanie na podniesienie atrakcyjności społecznej terenów zielonych w Olsztynie.

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie na modernizację basenu w Ostródzie. Modernizacja już trwa, ale wobec różnych problemów, przedłuża się w czasie. Wartość projektu to 8 mln złotych, a dofinansowanie wyniosło 3,4 mln złotych.

Dofinansowanie otrzymała również Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy ul. Kasprowicza 9-11 w Lidzbarku Warmińskim. Poprawiona ma zostać efektywność energetyczna budynków mieszkalnych przy wspomnianej ulicy. Wartość projektu to 931 tysięcy złotych, a dofinansowanie wyniosło 753 tysiące złotych.

Spore środki z RPO zostały przyznane także gminie Ryn na rozbudowę budynku po byłym przedszkolu w celu utworzenia sali widowiskowej w ramach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki. Wartość projektu wynosi ponad 3,2 mln złotych, a otrzymane dofinansowanie to 1,5 mln złotych.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY