Platforma Obywatelska zachęca do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

0
305
Od lewej: poseł Jacek Protas i Tomasz Frankowski

Kandydaci Platformy Obywatelskiej do europarlamentu, Jacek Protas i Tomasz Frankowski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej zachęcali, mieszkańców Warmii, Mazur i Podlasia,  do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i oddania głosu na Koalicję Europejską.

Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej, jest numerem jeden na liście Koalicji Europejskiej w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. Dzisiaj na zaproszenie posła Jacka Protasa, przyjechał do Olsztyna, aby zachęcać do oddania głosów na kandydatów Koalicji Europejskiej.

Przyjeżdżam na Warmię i Mazury, aby zabiegać o głosy dla Koalicji Europejskiej. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno Warmia i Mazury, jak i Podlasie to regiony graniczne i rozwój polski wschodniej jest nam niezwykle potrzebny. Wiemy jak duże środki możemy dla tych regionów uzyskać z Unii Europejskiej w latach 2021-27 i chcemy, żeby o tych regionach mówiono, że tu się Unia Europejska zaczyna, a nie kończy – powiedział Tomasz Frankowski.

Te wybory są bardzo ważne i wszyscy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego powinni wziąć w nich udział i zagłosować na kandydatów Koalicji Europejskiej. Będziemy dzisiaj rozmawiać i zachęcać mieszkańców Olsztyna do głosowania. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza lista zdobędzie w okręgu trzecim dwa mandaty i nie mamy nic przeciwko temu, żeby były to mandaty dla nas. Zależy nam na tym, żeby w Parlamencie Europejskim, zadbać o dobro naszych regionów, ponieważ borykają się one z podobnymi problemami – powiedział poseł Jacek Protas.

Kampania wyborcza kandydatów Platformy Obywatelskiej, jest oparta na spotkaniach z mieszkańcami. Główny cel tych spotkań, jest taki, żeby przekonać ludzi, że te wybory są naprawdę ważne dla Polski i aby zwiększyć frekwencje wyborczą, która podczas ostatnich wyborów europejskich była bardzo niska i wyniosła na Warmii i Mazurach 17 %.

Komisja Europejska przygotowała na lata 2021-27, 1.3 biliona euro, na wspólne ramy finansowe. Jest to olbrzymia kwota, z której chcemy, żeby jak najwięcej trafiło do Polski i bezpośrednio do naszych regionów – zakończył Jacek Protas.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY