Oświatowa Solidarność zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku

0
172

Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele Solidarności rozpoczną protest głodowy – w krakowskim kuratorium.

Taką informację przekazał w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa.

Jak dotąd udział w głodówce, której miejscem będzie budynek kuratorium oświaty w Krakowie, zadeklarowało kilka osób. Decyzja o proteście głodowym zapadła podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Krakowie. W spotkaniu tym wzięło udział ponad 40 przedstawicieli Solidarności. Wciąż mają oni nadzieję, że przedstawiciel rządu przyjedzie do Krakowa, aby z nimi rozmawiać. Poinformowali, że będą kontynuować okupację w kuratorium oświaty w Krakowie.

Choć Solidarność zapowiada, że nie przyłączy się do strajku ZNP, zaplanowanego na 8 kwietnia, to nie zaprzecza, że nauczyciele zrzeszeni w Solidarności wezmą udział w strajku. Solidarność uważa, że strajk ZNP zaszkodzi dzieciom i młodzieży, ponieważ zbiegnie się z egzaminami gimnazjalnymi, ósmoklasistów i maturalnymi.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

BRAK KOMENTARZY