Ostródzcy policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy

0
134

Ostródzcy policjanci udaremnili sprzedaż nielegalnego alkoholu i wyrobów tytoniowych. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli 25 litrów alkoholu etylowego i 15,5 kg krajanki tytoniowej. 61-letni mężczyzna usłyszał również zarzut wprowadzania do obrotu papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Straty na rzecz Skarbu Państwa to ponad 22 tysiące złotych.

Od jakiegoś czasu ostródzcy kryminalni podejrzewali, że 61-letni mieszkaniec miasta może handlować nielegalnym alkoholem i papierosami. W środę (13.02.2019) wieczorem zapukali do jego mieszkania. Nikt nie otwierał drzwi. Mundurowi byli przekonani, że w środku znajdują się nielegalne wyroby więc o pomoc w wejściu do środka poprosili straż pożarną. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 25 litrów alkoholu etylowego i 15,5 kg krajanki tytoniowej.

Następnego dnia rano zarzuty w tej sprawie usłyszał 61-letni Ostródzianin. Oprócz przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych usłyszał również zarzut wprowadzenia do obrotu ponad 250 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

BRAK KOMENTARZY