„Ostatni będą pierwszymi” – coraz mniej niewiadomych, przed wyborami do europarlamentu

0
267
Poseł Jacek Protas

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, na której przedstawili m.in. najnowsze informacje dotyczące wyborów do europarlamentu, a także sytuacji w oświacie.

Pod koniec poprzedniego tygodnia Platforma Obywatelska przedstawiła kandydatów, którzy będą startować z list Koalicji Europejskiej podczas wyborów do europarlamentu. Z ostatniego miejsca na liście z okręgu Warmia-Mazury i Podlasie, wystartuje poseł Jacek Protas.Chcę oficjalnie poinformować, że decyzją zarządu krajowego, będę ubiegał się, z ostatniego miejsca na liście Koalicji Europejskiej, o mandat posła do Parlamentu Europejskiego w najbliższych wyborach. Przez wiele lat, jako marszałek województwa i jako Prezes Związku Województw Rzeczpospolitej, zajmowałem się polityką regionalną, a także polityką spójności Unii Europejskiej. Jestem głęboko przekonany, że moja wiedza i doświadczenie predestynują mnie do tego, żeby przypilnować interesów naszych regionów w Brukseli. Stratuję z ostatniego miejsca, ale jak mawiają, ostatni będą pierwszymi. Niedługo rozpoczniemy oficjalnie kampanię wyborczą.

Poseł poinformował, że wybór miejsc na listach nie był łatwy.- Mamy do czynienia z wielką koalicją, która zjednoczyła pięć dużych partii politycznych, plus szereg mniejszych ugrupowań, więc rozmowy o układaniu list nie są łatwe. My jako Platforma Obywatelska czujemy odpowiedzialność, za właściwe ich ułożenie, ale również chcemy być elastyczni i często robimy miejsce, dla mniejszych ugrupowań.

Ostateczne listy Koalicji Europejskiej mamy poznać do końca marca, a same wybory odbędą się 26 maja.

Podczas konferencji wspomniano także o nauczycielach. W placówkach oświatowych już rozpoczęły się referenda, po których poznamy odpowiedź, gdzie będzie miał miejsce strajk nauczycieli.  Platforma Obywatelska zapewnia, że jak dojdzie do władzy, to nauczyciele otrzymają spore podwyżki.

My jako Platforma Obywatelska wspieramy nauczycieli i ich protest. Chcę jasno powiedzieć, że jeżeli na jesieni będzie zmiana opcji rządzącej, to deklarujemy, że nauczyciele otrzymają 1000 złotych podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego. Chcemy aby wzrósł prestiż nauczyciela – powiedziała poseł Anna Wasilewska.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY