Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny ma już pięć lat

0
139

Pięciolecie powstania świętował w 2018 roku Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. To doskonała okazja, by pochwalić się wyjątkowymi produktami, jakie w tym czasie powstały w jednostce.

Rejony Polski wschodniej to obszar potrzebujący ciągłego stymulowania przedsiębiorczości do rozwoju. Dlatego potrzeba istnienia parków technologicznych jest nie tylko uzasadniona, ale również niezbędna dla rozwoju naszego regionu. To nie tylko kwestia zatrzymania potencjału intelektualnego, rozwoju inwestycji ale też wyrównywanie różnic gospodarczych między wschodem a zachodem kraju.

OPNT wydał katalog „Innowacyjnych produktów i usług Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego”. Publikacja zbiegła się z piątą rocznicą powstania jednostki.

– Prezentujemy innowacyjne produkty, będące dziełem firm rezydujących w naszym Parku – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Dotychczasowa działalność dowiodła, że Park jest miejscem stymulującym przepływ wiedzy i technologii pomiędzy uczelniami wyższymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi, przedsiębiorstwami oraz rynkiem.

W katalogu zaprezentowanych zostało 29 produktów, będących dziełem lokatorów Parku. Wśród nich wyjątkowe systemy informatyczne, produkty żywnościowe, narzędzia ułatwiające pracę inżynierom.

[katalog]

BRAK KOMENTARZY