Olsztynecki Jarmark Wigilijny

0
313

OLSZTYNECKI JARMARK WIGILIJNY już 15 grudnia od godziny 10.00 będzie kusił zapachami, łakociami i przypominał, że „coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…”  W bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi Kiermasz Świąteczny, który będzie dobrą okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach prócz ozdób i dekoracji choinkowych pojawią się również tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Będzie to również doskonała  okazja by wybrać odpowiednią choinkę.

Skansen w Olsztynku i Biblioteka Miejska  przygotowały atrakcyjną ofertę warsztatów świątecznych, podczas których będzie można wykonać samodzielnie świąteczne stroiki, bombki, pierniki, ozdoby na choinkę, oraz   mikołajowe czapki. Na scenie plenerowej nie zabraknie świątecznych prezentacji i wspólnego śpiewania kolęd z uczniami olsztyneckich szkół i przedszkoli.

Rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczną podłaźniczkę i świąteczne pierniczki. Zmarzniętych rozgrzeje burmistrzowskie „co nieco”. Zespół Szkół Im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza zaprasza na świąteczny poczęstunek, to świetna okazja by zwiedzić i odwiedzić mury niezwykle przyjaznej szkoły. Zespół Promocji i Biblioteka Miejska zapraszają do ratusza na magiczne czytanie bajek pod choinką.

Jarmark zakończy o godz. 16.00 „Żywą Szopką”, w rolę biblijnych postaci wcielą się tym razem uczniowie szkół podstawowych.

BRAK KOMENTARZY