Olsztyn włącza się w tegoroczną edycję Światowego Dnia Środowiska

0
157

Stolica Warmii i Mazur włącza się w tegoroczną edycję Światowego Dnia Środowiska. W środę (5 czerwca) ratusz przy pl. Jana Pawła II zostanie podświetlony na zielono.

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution. Razem z kampanią BreatheLife stało się ono inspiracją dla tegorocznej Zielonej Wstążki.

– Postęp technologiczny pociągnął za sobą rozwój w wielu dziedzinach i dostarczył nam wielu osiągnięć, innowacji, rozwiązań problemów zdrowotnych – wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia. – Jednak jednym ze skutków ubocznych, w różnym stopniu zaawansowanej, rewolucji technologicznej jest palący obecnie problem jakości powietrza. Potrzebujemy zweryfikować swoje nawyki i przyzwyczajenia. Każda wielka zmiana zaczyna się od drobnych kroków.

W Światowym Dniu Środowiska – jak co roku – weźmie udział ponad sto krajów i miliony ludzi. Wśród miast, do których zawita kampania, jest Olsztyn. Symbolem tego będzie w środę (5 czerwca) podświetlenie olsztyńskiego ratusza na zielono.

 

BRAK KOMENTARZY