Niezwykle ważny mecz przed Stomilem Olsztyn

0
192
Przy piłce Szymon Sobczak

Stomil Olsztyn dzisiaj rozegra mecz 29 kolejki pierwszej ligi, w którym zmierzy się z Chrobrym Głogów.

Można powiedzieć, że w tym momencie nie ma nieważnych spotkań dla olsztyńskiego zespołu, ale są spotkania, które są ważniejsze, ponieważ dotyczą bezpośrednio drużyn walczących o utrzymanie. Świadkami takiego meczu będą dzisiaj kibice w Olsztynie. Stomil Olsztyn zajmuje 14 miejsce w ligowej tabeli, a zmierzy się z zajmującym 13 miejsce Chrobrym Głogów.

Zespół z Głogowa w ostatnim czasie prezentuje się słabo. W czterech ostatnich meczach głogowianie ponieśli trzy porażki i zanotowali jeden remis. W 28 dotychczas rozegranych spotkaniach strzelili tylko 20 bramek i są w tym względzie na przedostatnim miejscu w lidze.

Do Stomilu natomiast w ostatnim czasie przylgną przydomek „król remisów”. Cztery ostatnie mecze olsztyńskiej drużyny zakończyły się remisem. Bardzo szkoda przede wszystkim ostatniego meczu z Odrą Opole, w którym Stomil zmarnował karnego, a dodatkowo stracił gola w jednej z ostatnich akcji meczu.

Warto jednak zaznaczyć, że olsztyński klub jako jedyny w pierwszoligowych rozgrywkach, na wiosnę jeszcze nie przegrał. Dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny, ponieważ przy ewentualnym zwycięstwie, Stomil zrobi bardzo duży krok do utrzymania, ale jeżeli zanotuje porażkę, to może spaść do strefy spadkowej.

BRAK KOMENTARZY