Niepodległościowy portret olsztynian

0
149

Niezwykła wystawa upamiętni w Olsztynie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jej oficjalne otwarcie w sobotę (10 listopada) przed Wysoką Bramą.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury przez około miesiąc kompletowali niezwykłe fotografie. Zdjęcia przedstawiają mieszkańców stolicy regionu – od rocznego bobasa po stuletniego nestora.

– To zbiorowy portret olsztynian, opowieść różnych wiekowo twarzy – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. – Zdjęcia będziemy prezentować w Internecie i w przestrzeniach naszego miasta na dowód Polski codziennej i różnorodnej, tak jak różnorodne są nasze życiorysy, fascynacje i uprawiane zawody.

Ze zgromadzonych fotografii powstała niezwykła wystawa – opowieść o dziejach. Wielkoformatowy album od początku tygodnia można już oglądać na budynku Społem przy al. Piłsudskiego.

Otwarcie plenerowej wystawy fotografii „100/100 czyli stu olsztynian na stulecie” w sobotę (10 listopada) w samo południe przed Wysoką Bramą. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewni elektro-patriotyczny miks olsztyńskiego kolektywu TAS. Po wystawie od godz. 13:00 stuletnie pogaduchy w Spichlerzu MOK przy kawie i herbacie.

Wystawę można będzie oglądać do 30 listopada. Internetowa galeria dostępna jest na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

BRAK KOMENTARZY