Nauczyciele manifestowali w Olsztynie

0
606

Dzisiaj w Olsztynie nauczyciele i osoby wspierające ich strajk spotkały się pod ratuszem, aby tam pokazać swoje zjednoczenie. W zgromadzeniu uczestniczył także Sławomir Broniarz, Prezes ZNP.

Bardzo dziękuję, że chcieliście tutaj przyjść. To że taka ogromna rzesza ludzi zdecydowała się na ten protest jest wyrazem naszej dezaprobaty do tego co się dzieje, ale także próbą pokazania, że jesteśmy razem. Szkoda tylko, że władze Państwowe, tego naszego zaangażowania nie widzą – powiedział Sławomir Broniarz, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W czwartek ma odbyć się Prezydium Rady Dialogu Społecznego, z udziałem strony rządowej. Prezes ZNP wspomniał, że obecnie strona rządowa tylko udaje, że rozmawia ze związkami zawodowymi, a nie widać, żadnej woli, do tego, żeby dojść do porozumienia.

Prezes wspomniał także o tym,  jak wygląda obecnie tworzenie zespołów egzaminujących-  Jak można tworzyć na kolanie prawo, które będzie wykorzystane, tylko do tego jedynego egzaminu. To jest psucie edukacji i psucie prawa oświatowego. Jest to demoralizacja dla młodzieży, ponieważ to pokazuje, jak instrumentalnie jest traktowany nauczyciel. Ludzie sobie poradzą bez wielu dziedzin życia społecznego, ale bez dobrej szkoły sobie nie poradzą.

Natomiast Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszego spotkania złożył deklaracje, że olsztyńscy nauczyciele na czas strajku otrzymają wynagrodzenie.

We wtorek (23 kwietnia) jest zaplanowany protest nauczycieli z regionu centralnego pod Ministerstwem Edukacji.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY