Najlepsi w Straży Granicznej

0
1670

7-9 czerwca w Kętrzynie odbyły się zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 12 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.

Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się już IV edycja zawodów. Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Symbolicznym strzałem pierwszą konkurencję rozpoczął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Tomasz Semeniuk. Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem w tzw. poślizgu (z wykorzystaniem trolei), bieg sztafetowy (4×400 metrów), składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie.

W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna pojazdem w poślizgu. Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kondycję fizyczną ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych , zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny. Mała pomyłka „kosztowała” zawodników dodatkowe kilometry do pokonania.

Na zakończenie w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu, po zaciętej walce stanęła ekipa z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Puchary oraz nagrody zwycięskim drużynom oraz pozostałym zespołom wręczał Zastępca Komendanta W-MOSG płk SG Zbigniew Klimczyk wraz z osobami towarzyszącymi płk Mirosławem Doroszkiewiczem Zastępcą Komendanta CSSG oraz przedstawicielem związków zawodowych.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY