Muzyk Pierwsza Klasa

0
1870

130 młodych pasjonatów gry na instrumentach zgłosiło się do konkursu „Muzyk Pierwsza Klasa”. Są wśród nich uczniowie nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, ale też z innych zakątków Polski, a nawet z Kaliningradu. Przegląd jest organizowany przez Powiatową Szkołę Muzyczną I st. w Dywitach, pod patronatem Starosty Olsztyńskiego.

Przesłuchania rozpoczną się w piątek 25 listopada. Dzieciom będzie się przysłuchiwać profesjonalne jury, w którym zasiądą uznani pedagodzy i wirtuozi: Anna Borkowska, Dorota Obijalska, Arkadiusz Krupa i Marek Zieliński. Ogłoszenie wyników połączone z koncertem galowym odbędzie się w następnego dnia o godz. 18:00 w sali koncertowej filii szkoły w Olsztynku. Oprócz laureatów wystąpi Dziecięca Orkiestra Smyczkowa z solistami – uczniami PSM w Dywitach i filii w Barczewie.

Na pomysł konkursu dla najmłodszych uczniów wpadł 6 lat temu dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. – Chodziło o to, żeby mobilizować i zachęcać dzieci do grania od samego początku ich przygody  z muzyką. Już na tym etapie można czasem wyłowić osobowości muzyczne, poza tym nauczyciele z różnych ośrodków mają okazję wymienić się doświadczeniami pedagogicznymi. Od samego początku było też dla mnie ważne, żeby pokazać maluchom, że granie może być dobrą zabawą i że występ przed publicznością jest nagrodą za ich starania – tłumaczy Janusz Ciepliński. Mimo to, nie zabraknie też nagród rzeczowych i to atrakcyjnych. – Najzdolniejsze dzieci otrzymają między innymi „Szklane nuty”, odtwarzacze muzyczne, słuchawki, Karty Melomana do filharmonii i struny do instrumentów.

– Cieszę się, że impreza rozwija się w takim tempie, to zasługa dyrekcji i nauczycieli, którzy wkładają serce w edukację muzyczną dzieci i młodzieży. A dzięki temu zarówno o naszej szkole, jak i o powiecie olsztyńskim słychać nawet w odległych zakątkach kraju – mówi starosta Małgorzata Chyziak.

BRAK KOMENTARZY