„Mikołajki od serca” w olsztyńskim starostwie

0
1841

Dziś w starostwie olsztyńskim    w godz. 7:30 – 12:00 odbędą się „Mikołajki od serca”, podczas których będzie można oddać krew i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Pracownicy NFZ będą wydawać hasła i loginy do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, w którym można sprawdzić – w domu przed komputerem – m.in. jakich świadczeń nam udzielono w szpitalu, czy u rehabilitanta i ile to kosztowało, a także potwierdzić swoje uprawnienia do bezpłatnego leczenia, czy uzyskać dostęp do informacji o kolejkach oczekujących, realizacji wniosków ortopedycznych, zrealizowanych receptach refundowanych i wysokości tej refundacji oraz lecznictwie uzdrowiskowym. Przygotujemy też stoisko, na którym będziemy mówić, jak badać piersi, a także, jakie prawa ma pacjent.

Każda osoba oddająca krew będzie mogła też skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała, wykonanej przez specjalistkę ds. żywienia. Można będzie poznać nie tylko swoją aktualną wagę, ale też zawartość tłuszczu zewnętrznego i wewnętrznego oraz mięśni w swoim organizmie, poziom nawodnienia, ilość spalanych kalorii w ciągu dnia, masę mineralną kości i rzeczywisty wiek organizmu.

Udział w akcji potwierdzili policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, leśnicy, no i urzędnicy 🙂

BRAK KOMENTARZY