Mieszanka Elbląga chciała pomóc, a straciła 50 tysięcy złotych

0
378
policja

Mężczyzna podawał się za żołnierza „sił koalicji”, pisali ze sobą około 3 miesięcy, później miała odebrać paczkę, w której znajdowały się kosztowności. Kobieta wpłaciła na konto mężczyzny łącznie ponad 50 tysięcy złotych, bo paczka była w drodze, a trzeba było zapłacić cło i inne opłaty. Oczywiście było to oszustwo. Policjanci przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych osób bez względu na to, co one obiecują w zamian.

Mieszkanka Elbląga straciła ponad 50 tysięcy złotych wpłacając je poznanemu w Internecie mężczyźnie. Ten podawał się za żołnierza „sił koalicji” i miał przebywać w Iraku. Kobieta pisała z nim przez 3 miesiące. Ten zadeklarował, że przyśle jej paczkę zawierającą kosztowności. Elblążanka, aby odebrać paczkę przesłała na konto nieznanej osoby pieniądze w łącznej kwocie przekraczającej 50 tysięcy złotych. Niestety została oszukana. Zdarzenie zgłosiła policjantom.

Funkcjonariusze ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku takich kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.

BRAK KOMENTARZY