Mamy coraz więcej oficjalnych danych. Kto zostanie posłem i senatorem z województwa warmińsko-mazurskiego? [Aktualizacja]

0
273
Mieszkańcy dosyć szybko po ostatnich wyborach samorządowych powiedzieli włodarzom: sprawdzamy

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawia coraz więcej oficjalnych danych. Obecnie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. 

Według najnowszych informacji PiS uzyskało wynik 44,57 proc., KO – 26,65 proc., Lewica – 12,27 proc., PSL – 8,63 proc., Konfederacja – 6,76 proc (Dane z 91% komisji).

Jeżeli chodzi o rozkład mandatów w województwie warmińsko-mazurskim, to na ten moment w okręgu olsztyńskim PiS miałby 5 mandatów, Koalicja Obywatelska 3 mandaty, PSL 1 mandat i Lewica 1 mandat. W ostatecznych wynikach może to się jednak zmienić, ponieważ na mandat szansę ma również Konfederacja.

W okręgu elbląskim PiS uzyska cztery mandaty, Koalicja Obywatelska 2, a PSL i Lewica po jednym.

Obecnie najwięcej głosów z listy Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu 35, po przeliczeniu danych z 99,39% komisji mają: Wojciech Maksymowicz, Iwona Arent, Michał Wypij,  Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki. 

Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to wszystko wskazuje na to, że do Sejmu, z okręgu olsztyńskiego, wejdą Janusz Cichoń, Paweł Papke i Anna Wasilewska.

Z Lewicy mandat wywalczy Maciej Kulasek, a z PSL Urszula Pasławska.

Z listy PiS w okręgu elbląskim mandat poselski wywalczyli Leonard Krasulski, Zbigniew Babalski, Jerzy Wilk i Robert Gontarz. Z Koalicji Obywatelskiej: Jacek Protas i Elżbieta Gelert. Z Lewicy Monika Falej, a z PSL Zbigniew Ziejewski.

Senat RP

W okręgu numer 84 senatorem został Jerzy Wcisła, zgłoszony przez komitet Koalicja Obywatelska, a w okręgu 85 senatorem została Bogusława Orzechowska, zgłoszona przez komitet wyborczy PiS.

Z okręgu 86 i 87 nie ma jeszcze wszystkich danych, ale prawdopodobnie senatorami zostaną Lidia Staroń i Małgorzata Kopiczko (PiS).

BRAK KOMENTARZY