Lidzbark Warmiński: Pod pozorem sprawdzenia liczników, okradły starszą kobietę

0
706
policja

76-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego straciła oszczędności, bo pozwoliła wejść do mieszkania oszustkom podającym się za pracownice wodociągów. Kobiety chciały spisać stan licznika wodomierzy i sprawdzić stan rur w mieszkaniu. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają przed oszustami. 

Wczoraj (21.03.2019) po południu, dwie kobiety zaczepiły na klatce schodowej bloku mieszkalnego starszą kobietę, która wracała z zakupów. Nieznajome zaproponowały pomoc przy wniesieniu toreb i poinformowały, że chciały spisać stan licznika wodomierzy oraz sprawdzić, w jakim stanie są rury w mieszkaniu 76-latki. Starsza pani zgodziła się i weszła razem z nieznajomymi kobietami do mieszkania. Jedna z kobiet zadawała pytania właścicielce mieszkania i zapisywała coś na kartce. W tym czasie druga z kobiet wykorzystując nieuwagę mieszkanki miasta najprawdopodobniej zabrała z szaf pieniądze. Po kilkunastu minutach obie panie, podające się za pracownice wodociągów opuściły mieszkanie pokrzywdzonej. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęło ponad 20.000 zł.

Kobieta natychmiast powiadomiła o zdarzeniu rodzinę, która poinformowała o całym zajściu policję.

Policjanci zwracają się z apelem szczególnie do osób starszych, samotnie mieszkających o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, odwiedzającymi nasze domy.

BRAK KOMENTARZY