Kolejne zawody z cyklu City Trial w Olsztynie

0
264

Kolejne biegowe zmagania nad jez. Długim. 1 grudnia (sobota) odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych w Olsztynie biegów cyklu City Trail.

Zawody rozgrywane są w prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność, bowiem ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech startach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki.

W stolicy Warmii i Mazur rywalizacja odbywa się na ścieżkach nad jez. Długim. Trasa jest urozmaicona i bardzo malownicza. W listopadowych zawodach zwycięstwo odnieśli Paweł Pszczółkowski (z czasem 16:31) i Justyna Jelska (jej wynik to 19:56). Linię mety minęło 404 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych City Trail Junior wzięło udział 155 młodych sportowców.

Najbliższe zmagania odbędą sie w sobotę (1 grudnia). O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

Poza Olsztynem rywalizacja odbywa się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

BRAK KOMENTARZY