Koalicja Obywatelska wygrała wybory do sejmiku w województwie warmińsko-mazurskim

0
146
Urząd Marszałkowski
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Zwycięzcą tych wyborów została Koalicja Obywatelska.

Koalicja Obywatelska zdobyła 30.40% głosów, KW Prawo i Sprawiedliwość  28.15%,  KW Polskie Stronnictwo Ludowe 19.64%, KKW SLD Lewica Razem 8.16% i KWW Kukiz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Kukiz’15 6.29%.

Koalicja Obywatelska będzie miała 12 radnych, Prawo i Sprawiedliwość 11, a PSL 7.

Kto z poszczególnych okręgów zdobył mandat:

Okręg I (Olsztyn, powiat olsztyński)
Bożenna Ulewicz – Prawo i Sprawiedliwość
Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawidliwość
Teresa Astramowicz-Leyk – Koalicja Obywatelska
Marcin Kuchciński – Koalicja Obywatelska
Tadeusz Politewicz – Koalicja Obywatelska
Wioletta Śląska-Zyśk – Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg II (Ostróda, Iława, Działdowo, Nowe Miasto Lubawskie)
Grzegorz Kierozalski – Prawo i Sprawiedliwość
Robert Gontarz – Prawo i Sprawiedliwość
Bernadeta Hordejuk – Koalicja Obywatelska
Stanisław Gorczyca – Koalicja Obywatelska
Gustaw Marek Brzezin – Polskie Stronnictwo Ludowe
Jolanta Szulc – Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg III (Elbląg, powiat elbląski, Braniewo,Bartoszyce,Lidzbark Warmiński)
Marcin Kazimierczuk – Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Pawlik – Prawo i Sprawiedliwość
Jolanta Andruszkiewicz – Prawo i Sprawiedliwość
Grażyna Kluge – Koalicja Obywatelska
Miron Sycz – Koalicja Obywatelska
Marek Chyl – Koalicja Obywatelska
Jan Bobek – Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg IV (Kętrzyn, Węgorzewo, Ełk)
Paweł Czemiel – Prawo i Sprawiedliwość
Grzegorz Prokop – Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Słoma – Koalicja Obywatelska
Zbigniew Homza – Koalicja Obywatelska
Edward Adamczyk – Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg V (Szczytno, Pisz, Mrągowo,Giżycko, Nidzica)
Patryk Kozłowski – Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Żuchowski – Prawo i Sprawiedliwość
Jolanta Piotrowska – Koalicja Obywatelska
Julian Osiecki – Koalicja Obywatelska
Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe
Marcin Piwowarczyk – Polskie Stronnictwo Ludowe

BRAK KOMENTARZY