Klaruje się sytuacja w pierwszej lidze piłki nożnej. Stomil Olsztyn w ścisłej czołówce

0
241
herb

Za nami jedenaście kolejek w pierwszej lidze piłki nożnej. Przed rozpoczęciem sezonu wiele osób zastanawiało się, o co może walczyć Stomil Olsztyn? Teraz już wiadomo, że olsztyński klub rywalizuje o najwyższe miejsca.

Sześć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki to dorobek Stomilu Olsztyn w tym sezonie pierwszej ligi. Obecnie olsztynianie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli i jest to świetny wynik. Stomil kapitalnie punktuje w meczach na własnym obiekcie. Na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie wygrał cztery mecze i poniósł tylko jedną porażkę.

Na początku sezonu można było usłyszeć głosy, że owszem Stomil punktuje, ale gra kompletnie bez żadnego stylu. Z kolejnymi meczami styl ten zaczął się pojawiać i jest on coraz atrakcyjniejszy dla oka. Stomil pokazał, że może grać ofensywnie, ale równocześnie bardzo mądrze. Jako wizytówkę, można śmiało pokazywać spotkanie ze Stalą Mielec. Olsztynianie pokazali w tym spotkaniu, że są w stanie wygrać z każdym.

W ostatniej kolejce olsztyński klub wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To zwycięstwo było bardzo ważne, ponieważ umocniło pozycję olsztyńskiej drużyny w ścisłej czołówce. Stomil zajmuje trzecie miejsce i traci tylko trzy punkty do lidera rozgrywek, ale ma już sześć punktów przewagi nad dziesiątą drużyną. Być może, ktoś powie, że dalej ta sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana, ale jednak powoli ta czołówka zaczyna się klarować.

Teraz przed Stomilem wyjazdowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Nie będzie to łatwy mecz, ponieważ Olimpia po passie kilku porażek z rzędu, teraz znowu zaczęła punktować.

BRAK KOMENTARZY