Kilka zastępów Straży Pożarnej pojawiło się pod Hotelem Warmińskim w Olsztynie. Na szczęście to były tylko ćwiczenia

0
457

Wielu mieszkańców Olsztyna mógł zaniepokoić fakt, że przed południem pod Hotelem Warmińskim w Olsztynie stało na sygnale kilka zastępów Straży Pożarnej. Okazało się, że to były tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia polegały na tym, że przeprowadzana była akcja ewakuacji pracowników na wypadek zagrożenia pożarowego. Wszystko było uzgodnione z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą nr 2. Są to rutynowe ćwiczenia, które odbywają się u nas cyklicznie – powiedział Michał Dorożko, specjalista od spraw bezpieczeństwa w Hotelu Warmińskim.

W ćwiczeniach chodzi głównie o to, żeby osoby przebywające w hotelu podczas ewentualnego pożaru, wiedziały jak reagować. Dzięki nim personel hotelu ma większą wiedzę i będzie wiedział, jak się zachować i w jaki sposób ewakuować gości, jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale także jak odpowiednio współpracować ze strażakami.

Michał Dorożko dodaje, że goście hotelowi, nie byli zaskoczeni- Nie było zaskoczenia, ponieważ ludzie zdają sobie sprawę, że od składnej akcji strażaków, czy innych służb, często zależy ich bezpieczeństwo. Teraz tymi ćwiczeniami była objęta tylko część gospodarcza, a w następnym cyklu będzie objęta też część hotelowa.

Fotorelacja:

 

 

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY