KIEROWALI PO ALKOHOLU I NARKOTYKACH – ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

0
198
policja

Policjanci z Elbląga i Ostródy zatrzymali kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu lub amfetaminie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Ostróda

We wtorek (12.03.2019) około godziny 10.00 policjanci ostródzkiej drogówki w Morlinach zatrzymali do kontroli osobową skodę. Podczas kontroli kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był pijany – miał prawie promil alkoholu. Dodatkowo okazało się jeszcze, że 45-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Teraz 45-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie się tłumaczył przed sądem, a za brak uprawnień został ukarany mandatem.

Elbląg

Wczoraj po północy na ulicy Wiejskiej w Elblągu policjanci zatrzymali do kontroli osobowe volvo. Kierował nim 28-letni elblążanin. Prawdopodobnie z wrażenia i na widok samych policjantów rozsypał w aucie amfetaminę, której porcję wcześniej zażył. Podczas kontroli przyznał się do posiadania nielegalnej substancji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie został przebadany. Wyniki potwierdziły, że brał narkotyki. Teraz odpowie za ich posiadanie i kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY