Jaka ocena Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny?

0
1363

Trzy lata mijają od momentu uruchomienia Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny. To dobry czas na ocenę jej działania.

W lipcu 2016 roku miną 3 lata od chwili uchwalenia przez Radę Miasta Olsztyna programu skierowanego do rodzin z trójką lub większą liczbą dzieci. Duże rodziny mogą liczyć na przeróżne zniżki  – m.in. ulgi w przejazdach komunikacją publiczną i tańsze zakupy.

Na początku, poza miejskimi jednostkami, OKDR miała sześciu partnerów. W tej chwili jest ich przeszło 80.

Po trzech latach zdecydowaliśmy poprosić olsztynian o ocenę programu. Urząd Miasta wraz z socjologami z Uniwersytetu warmińsko-mazurskiego przygotował ankietę, w której użytkownicy karty mogą wypowiedzieć się na temat jej dotychczasowego funkcjonowania oraz rozwoju tej propozycji.

Na oceny czekamy do końca czerwca. Ankieta jest na stronie internetowej magistratu. Jej tradycyjną, papierową wersję  można wypełnić w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna (wejście od ul. 1 Maja).

– Olsztyńska Karta Dużej Rodziny, powinna się rozwijać – przyznaje doradca prezydenta Olsztyna ds. kształtowania polityki rodzinnej Jarosław Skórski, który na co dzień zajmuje się OKDR. – Sam jako jej użytkownik dostrzegam konieczność pewnych zmian. Ale chcemy wsłuchać się w głos jak największej liczby użytkowników, by karta stawała się coraz bardziej przyjazną propozycją. Po przeprowadzeniu ankiety przedstawimy jej wyniki, a następnie zaproponujemy zmiany.

Dotychczas w stolicy regionu wydanych zostało ponad 10 tys. Olsztyńskich Kart Dużej Rodziny.

BRAK KOMENTARZY