Interwencja na pokładzie samolotu i pozostawiony na lotnisku bagaż

0
243

Dwukrotnie musieli wczoraj interweniować funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Szymanach. Zatrzymali dwóch mężczyzn zakłócających porządek w samolocie i zabezpieczyli pozostawiony bez opieki bagaż na terenie portu lotniczego.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie otrzymali informację, że na pokładzie samolotu odlatującego do Krakowa znajduje się dwóch pasażerów, którzy nie reagowali na wydawane polecenia i zagrażali bezpieczeństwu własnemu oraz innych osób. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej. Dopiero wtedy 28 i 31-latek dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Mieszkańcy Ełku przeprosili za swoje zachowanie i opuścili teren portu. Decyzją kapitana statku do Krakowa już nie polecieli.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali również w związku z pozostawionym bagażem w hali ogólnodostępnej lotniska. Ustalono, że właścicielem ujawnionej walizki jest 40-latek z województwa mazowieckiego. Podróżny został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

BRAK KOMENTARZY