Indykpol AZS Olsztyn zajął drugie miejsce w turnieju w Gostycynie

0
193
Paolo Montagnani zadebiutuje, jako trener AZS w oficjalnym meczu

Turniej  „4 Puchary” w Gostycynie, to kolejny etap przygotowań do nowego sezonu dla Indykpolu AZS Olsztyn. Siatkarze z Olsztyna wywalczyli srebrny medal w tym turnieju.

Najważniejszą wiadomością było, że wreszcie trener olsztyńskiej drużyny miał do dyspozycji wszystkich siatkarzy. Jan Hadrava i Robbert Andringa dołączyli do drużyny po powrocie z Mistrzostw Europy.

W meczu półfinałowym turnieju w Gostycynie, olsztynianie zmierzyli się z niemieckim Netzhoppers KW. AZS wygrał to spotkanie 3:0, chociaż zwycięstwo nie przyszło łatwo, ponieważ pierwszy i trzeci set, był grany na przewagi. Taki sprawdzian z zespołem z innego kraju, który prezentował dobrą siatkówkę, na pewno był bardzo przydatny.

W finale Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Treflem Gdańsk. Spotkanie to było niezwykle wyrównane i kosztowało zawodników obu drużyn, sporo sił i zdrowia. Ostatecznie to Trefl okazał się minimalnie lepszy.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (29:31,30:28,25:20,35:37,10:15).

Jak widzimy w praktycznie wszystkich setach walka była niesamowita i pomimo tego, że to tylko turniej towarzyski, to żadna drużyna nie odpuszczała. W ataku olsztyńskiej drużyny prym wiedli Jan Hadrava i Wojciech Żaliński. To powinno cieszyć olsztyńskich kibiców, ponieważ być może udało się pozyskać do olsztyńskiego klubu zawodnika, który będzie w stanie odciążyć w ataku, czeskiego atakującego. Wspominamy o tym, ponieważ w ostatnim sezonie, był z tym duży problem.

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach, który odbędzie się w dniach 4-5 października (piątek – sobota). W piątkowym półfinale, akademicy zmierzą się z ONICO Warszawa. Drugą parę stanowią MKS Ślepsk Malow Suwałki i Trefl Gdańsk. Zwycięzcy spotkają się ze sobą w sobotnim finale, a przegrani w meczu o 3. miejsce.

BRAK KOMENTARZY