Indykpol AZS Olsztyn zagra dwa sparingi z mistrzem Egiptu

0
206

W piątek w Giżycku oraz w sobotę w Olsztynie – tak będzie wyglądał najbliższy weekend siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy zmierzą się dwukrotnie z Mistrzem Egiptu.

Niedzielnym spotkaniem w Zawierciu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur obecnie zajmuje 9. pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 30 punktów. Złożyło się na to 9 zwycięstw i 15 porażek. Lokata akademików może jeszcze ulec zmianie, lecz nie będzie ona miała wpływu na ostateczną rywalizację o miejsca na zakończenie sezonu. Niezależnie od wyniku sobotniego spotkania Trefla Gdańsk z MKS Będzin, to właśnie z gdańszczanami, ekipa Indykpolu AZS zagra o 9. miejsce na zakończenie sezonu.

W skutek wycofania się z rozgrywek ligowych Stoczni Szczecin, akademicy z Kortowa pauzują w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Nie oznacza to jednak wolnego dla podopiecznych Michała Mieszko Gogola. W piątek w Giżycku oraz w sobotę w Olsztynie, akademicy zmierzą się z Mistrzem Egiptu – Al-Ahly.

– Mamy końcówkę sezonu i rytm meczowy powinien zostać zachowany – zauważa Marcin Mierzejewski, drugi szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn. – Dlatego postanowiliśmy rozegrać dwa spotkania sparingowe. Uważam, że są one nam bardzo potrzebne.

Siatkarze Al-Ahly to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w afrykańskiej siatkówce. Mistrzostwo Egiptu zdobyli aż 29 razy. Dwudziestokrotnie zwyciężali w krajowym pucharze. Wygrali też najwięcej edycji afrykańskiej Ligi Mistrzów – triumfowali w tych rozgrywkach aż 13 razy.

– Chcielibyśmy, aby w tych dwóch spotkaniach zagrali wszyscy zawodnicy – podkreśla szkoleniowiec akademików. – Ci, którzy w trakcie sezonu mieli mniej szans na pokazania się na parkiecie, będą mieli okazję do pokazania, na co ich stać. Jako sztab będziemy robić wszystko, aby każdy z zawodników dał z siebie maksa, pokazując serce do walki o każdą piłkę. Pamiętajmy bowiem, że Al-Ahly to Mistrz Egiptu, który ma w swoim zespole dobrych zawodników.

Początek piątkowego meczu w Giżycku (hala przy ul. Kościuszki 23) o godz. 18. W sobotę AZS i Al-Ahly zmierzą się w hali sportowej w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7) godz. 12. Wstęp wolny.

Źródło: Indykpol AZS Olsztyn

BRAK KOMENTARZY