Indykpol AZS Olsztyn gotowy do nowego sezonu

0
218
Robbert Andringa z powodu kontuzji opuścił większą część sezonu

Już niedzielę Indykpol AZS Olsztyn zainauguruje nowy sezon Plus Ligi. Olsztynianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Trener Roberto Santilli podkreśla, że chce aby zespół wykonał kolejny krok do przodu w tym sezonie W ubiegłym sezonie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę, a nasza drużyna charakteryzowała się dużą jakością – podkreślił opiekun akademików. – Nie oczekiwaliśmy takiego wyniku, który osiągnęliśmy. Teraz chcemy wykonać kolejny krok w przód. Jeśli chodzi o klasyfikację końcową, to nie możemy zakładać sobie konkretnej pozycji. Musimy wejść na odpowiedni poziom i rywalizować z najmocniejszymi drużynami na równym poziomie. To największe wyzwanie, które stoi przed nami w nowym sezonie.

Roberto Santilli w swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na zmiany, które zaszły w ekipie przed sezonem. – Nie możemy oczekiwać, że od początku sezonu nowi zawodnicy będą stosować się do naszej filozofii gry – powiedział trener. – Są z nami tacy siatkarze jak Paweł Woicki czy Jan Hadrava, którzy są podstawą drużyny. Łatwiej wtedy pracować z nowymi, młodymi zawodnikami. 

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, przedstawił dziennikarzom cele drużyny na nadchodzący sezon. – Jako władze spółki jesteśmy świadomi, że najbliższy sezon będzie ciężki.  Naszym marzeniem byłoby powtórzenie awansu do fazy play-off. To zadanie może się okazać trudne. Zespoły, które rok temu uplasowały się za nami, przed tym sezonem bardzo się wzmocniły. Drugim „problemem” jest brak Robberta Andringi na początku sezonu. Mam nadzieję, że dołączy do zespołu w listopadzie.

Pierwszy mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w niedzielę, 14 października, na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 17:30). Podwójna olsztyńska inauguracja odbędzie się w środę, 17 października w spotkaniu z Cerradem Czarni Radom (godz. 18) oraz w sobotę, 20 października z MKS Będzin (godz. 17:30).

BRAK KOMENTARZY