Edukacyjne spotkania ze Strażą Graniczną

0
351
dav

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, Górowie Iławeckim, Baniach Mazurskich oraz Gołdapi spotkali się z dziećmi i młodzieżą z Warmii i Mazur. Bezpieczeństwo podczas wakacji, handel ludźmi, czy wybór przyszłego zawodu,  to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali 20 osobowej grupie młodzieży, jak dokonują odprawy granicznej podróżnych. Zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Omówiono niebezpieczny proceder, jakim jest handel ludźmi. Funkcjonariusz Straży Granicznej odwiedził jedną ze szkół ponadgimnazjalnych w Bartoszycach. 52 osoby również poznały niebezpieczne zjawisko handlu ludźmi, które może dotyczyć każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Tego dnia spotkania edukacyjne prowadzili również funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich oraz Górowie Iławeckim.  Poprzez zabawę uczyli bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą na co dzień zdarzyć się każdemu.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi, 20 młodych ludzi zobaczyło jak wygląda służba w Straży Granicznej. Omówiono poszczególne etapy procedury kwalifikacyjnej. Osobom zainteresowanym służbą w formacji, wręczono materiały informacyjne dotyczące naboru.

 Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY