Dzień Lalkarza w Olsztyńskim Teatrze Lalek!

0
333

21 marca przypada wyjątkowe święto w Olsztyńskim Teatrze Lalek!

Dzień Lalkarza to święto wyobraźni, ale też ogromnego serca do sceny. Olsztyńskie Lalki to także teatr formy, plastyki i żywego planu. Tego dnia Olsztyński Teatr Lalek otwiera swoje kulisy dla widzów.

Zapraszamy do podglądania tajemnic i zadawania pytań. To okazja, by zobaczyć jak wyglądają kulisy, kto pracuje w teatrze, kogo na scenie nie widać, a bez kogo aktorzy nie mogliby zagrać.

Do udziału zaproszeni są nie tylko teatromani – zachęcamy tych, którzy przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Kategorii wiekowej nie ma, to wspólne święto zarówno Małych jak i Dużych Widzów. Spotkania odbędą się 21 marca w godzinach: 12:30 i 17:30. Wydarzenie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Tylko dla osób indywidualnych.

W związku z obchodami Dnia Lalkarza, w dniu 23 marca zapraszamy na uroczystą Galę, podczas której zostaną ogłoszone wyniki  Plebiscytu Publiczności. Nagrody i wyróżnienia przyznane są przez widzów w kategoriach: najlepszy spektakl, postać ze spektaklu, najlepsza aktorka oraz najlepszy aktor. Wspólną uroczystość uświetni spektakl „Czarodziejski koncert” – prezentujący wyjątkowy kunszt i umiejętności sztuki lalkarskiej w konwencji czarnego teatru. Niewidoczni dla publiczności aktorzy, z najpospolitszych przedmiotów, przy pomocy rąk i ultrafioletowego światła, wyczarowują obrazy. Jest to przedstawienie o ludzkiej kondycji, o radościach, smutkach i marzeniach człowieka. Opowiada o tym bez słów, zrozumiałym dla wszystkich, uniwersalnym językiem obrazów.

Rezerwacje na wydarzenia prowadzi Biuro Organizacji Widowni pod numerem 89 538-70-30.

BRAK KOMENTARZY