Co ze wzmocnieniami w Indykpolu AZS Olsztyn?

0
202
zdjęcie archiwalne

Sezon 2018/19 niedawno dobiegł końca, ale zespoły już kontraktują siatkarzy na przyszłe rozgrywki. Nie ma jednak jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat nowych siatkarzy w Olsztynie.

Wiadomo, że ważne kontrakty na nowy sezon mają: Jan Hadrava, Robbert Andringa, Paweł Woicki, Michał Żurek, Jakub Zabłocki, Paweł Pietraszko, Mateusz Poręba i Dawid Sokołowski. Ta grupa musi zostać uzupełniona kilkoma naprawdę solidnymi zawodnikami, jeżeli AZS chce się liczyć w walce o wysokie miejsca.

Do olsztyńskiej drużyny mają dołączyć Wojciech Żaliński i Mateusz Mika. Są to przyjmujący ze sporym potencjałem. Pierwszy prezentował bardzo dobrą formę w poprzednim sezonie i był jednym z najlepszych przyjmujących całej ligi. Natomiast dla Mateusza Miki ostatni czas nie był zbyt udany. Borykał się on z kontuzjami, ale jeżeli uda mu się wrócić do formy, to powinien być solidnym wzmocnieniem. Oczywiście te transfery nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale wydaje się, że w najbliższym czasie taka oficjalna informacja powinna nadejść.

Dużo mówiło się także o tym, że nowym środkowym olsztyńskiej drużyny zostanie Graham Vigrass, który w poprzednim sezonie występował w ONICO Warszawa. W ostatnim czasie temat jednak nieco ucichł. Wiele klubów już oficjalnie poinformowało o swoich nowych nabytkach, a w Olsztynie na razie cisza.

Nie wiadomo również, kto w przyszłym sezonie będzie trenerem w olsztyńskiej drużynie. Kanał „Prawda Siatki” poinformował, że jednym z kandydatów jest Joel Banks, który obecnie jest trenerem Noliko Maaseik. Nie zostało to jednak przez żadną ze stron potwierdzone, więc na ostateczne decyzje, trzeba jeszcze poczekać.

Prawda jest jednak taka, że w Olsztynie nikt nie był zadowolony z wyniku osiągniętego w sezonie 2018/19, więc władze klubu będą robić wszystko, żeby nadchodzące rozgrywki były znacznie lepsze.

BRAK KOMENTARZY