Braniewska młodzież sprawdziła swoją wiedzę i kondycję fizyczną

0
162

Zawody o puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Braniewie, pod patronatem braniewskiego starosty odbyły się 30 maja na miejskim stadionie. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej W-MOSG w Kętrzynie. Do rywalizacji stanęła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego, Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

37 uczestników mogło sprawdzić się w teście z wiedzy ogólnej, biegach, „pompkach”, skrętoskłonach, skoku w dal. Wszystko po to by przybliżyć im procedury kwalifikacyjne do Straży Granicznej. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięską drużynę. Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa licealistów.

W trakcie zawodów odbył się pokaz umiejętności psa służbowego oraz zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było świetną okazją do zapoznania uczestników ze strukturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Omówiono główne zadania formacji oraz specyfikę ochrony granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie odpowiadali na liczne pytania dotyczące warunków jakie należy spełnić, by móc ubiegać się o przyjęcie do formacji. Młodzież pytała również o formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej jeszcze w tym roku planuje przyjąć 54 osoby.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY