BRANIEWO: POSZUKIWANY ZA ROZBÓJ ZATRZYMANY PODCZAS POLICYJNEJ INTERWENCJI

0
262
policja

Najbliższe 3 lata spędzi w więziennej celi pewien 35-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas interwencji. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany przez braniewski sąd celem osadzenia w areszcie.

Do codziennych czynności wykonywanych przez policjantów bez wątpienia możemy zaliczyć legitymowanie. Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań. Tak było i tym razem. Oficer dyżurny został powiadomiony, że przy jednej z braniewskich ulic awanturuje się grupa mężczyzn. Chwilę później policjanci dotarli we wskazane miejsce. Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych mężczyzn oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach.

Okazało się, że przebywający w tej grupie 35-latek był poszukiwany przez braniewski sąd. Z miejsca interwencji został doprowadzony przez patrol do komendy, skąd trafił wprost do więziennej celi. Teraz za przestępstwo rozboju spędzi w niej najbliższe 3 lata.

BRAK KOMENTARZY