Bilet do teatru za grosze?

0
372

18 maja 2019 obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. W towarzyszącej mu w tym roku akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” (3,5 zł) weźmie udział blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast.

To teatralne święto odbywa się w Polsce już po raz piąty. Sprzedaż biletów prowadzona będzie tylko w kasach, bez możliwości rezerwacji, rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” mogą być grane w Polsce przez cały tydzień – aż do 24 maja.

Olsztyński Teatr Lalek w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” zaprasza na spektakl „Fru-Fru”, który grany będzie 18 maja o 17:00. „Fru-Fru” to opowieść inicjacyjna, która w metaforyczny sposób opisuje dorastanie dziecka. Spektakl z użyciem nietypowych lalek i nowoczesnych form plastycznych dedykowany jest dzieciom od 4 roku życia.

Zasady sprzedaży biletów za 350 groszy (3,50 zł):

• bilety w cenie 350 groszy (3,50 zł) można kupować tylko w kasie OTL w dniu 18 maja, od godziny 16:00.
• na przedstawienie objęte tegoroczną akcją „Bilet do teatru za 350 groszy” nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz nie jest prowadzona przedsprzedaż
• jedna osoba jest uprawniona do zakupu w kasie maksymalnie 4 biletów na przedstawienie
• bilety na przedstawienie nie są sprzedawane online.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pomysł akcji „biletu do teatru za grosze” zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Także 18 maja Olsztyński Teatr Lalek zaprasza do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu ogólnopolskich „Spacerowników teatralnych”.

Informacje o wydarzeniach: www.dzienteatrupublicznego.pl oraz teatrlalek.olsztyn.pl

 

 

BRAK KOMENTARZY