Będzie więcej środków na Warmii i Mazurach na projekty związane z energetyką, dziedzictwem kulturowym, a także e-zdrowiem

0
184

Zarząd województwa zdecydował  o zwiększeniu puli środków na realizację przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i dziedzictwa kulturowego.

Zwiększenie do blisko 34,5 mln zł środków w Działaniu Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE w MŚP umożliwia dofinansowanie wszystkich 47 projektów w konkursie.

Większa pula środków na działania dotyczące dziedzictwa kulturowego pozwoliła na dofinansowanie kolejnych sześciu projektów. Będą je realizować Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic, gmina miejska Lidzbark Warmiński, Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja, gmina Dywity, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi oraz gmina miejska Bartoszyce.

Zarząd województwa zaakceptował również do dofinansowania listę projektów dotyczących E-zdrowia. Blisko 16,3 mln zł powędruje do 17 placówek medycznych w regionie. Dofinansowanie otrzymają m.in  Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A, na wdrożenie e-usług, Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, również na wdrożenie e-usług i Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim na integrację i rozbudowę istniejącego systemu informatycznego w celu udostępnienia usług z zakresu e-zdrowia pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iławieckim.

BRAK KOMENTARZY