BARTOSZYCE / GÓROWO IŁAWECKIE: BEZ PRAWA JAZDY I BEZ WYOBRAŹNI – PIJANY OJCIEC W AUCIE WIÓZŁ DWOJE SWOICH DZIECI

0
300
policja

Skrajnie nieodpowiedzialny ojciec zabrał swoje dzieci do babci na wieś. Chociaż był pijany i nie miał prawa jazdy, to postanowił pojechać tam samochodem. Gdy 32–latek został zatrzymany przez policjantów, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenie, grożą mu surowe konsekwencje.

W poniedziałek (14.05.2018) przed godz. 21:00 policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w sprawie małżeńskiej awantury w jednej z miejscowości w gm. Górowo Iławeckie. To tam, pijany ojciec pojechał autem z Górowa Iławeckiego zawieść swoje dzieci do babci. Matka dzieci chciała je stamtąd zabrać, jednak to pijany 32–latek postanowił wracać do domu i razem z dziećmi samochodem odjechał zanim przyjechał patrol. Policjanci nie tracąc czasu pojechali w kierunku Górowa Iławeckiego i zatrzymali pijanego 32–latka, który kierował VW Polo. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, dopiero przy policjantach oddał dzieci żonie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 32–latek odpowie przed sądem. Kodeks karny, za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 32–latkowi grozi kolejna grzywna w kwocie do 5 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY