Bardzo trudne zadanie przed Stomilem Olsztyn

0
192

Raków Częstochowa będzie rywalem Stomilu Olsztyn w meczu 25 kolejki pierwszej ligi. Częstochowianie są zdecydowanym liderem rozgrywek.

Początek rundy wiosennej dla Stomilu Olsztyn jest bardzo udany. Olsztynianie w trzech meczach zdobyli siedem punktów. Jeżeli spojrzymy na wszystkie perturbacje, jakie przeszedł klub w ostatnim czasie, to jest to wynik ponad stan.

Teraz przed Stomilem jednak najtrudniejsze zadanie. Olsztyński klub zmierzy się z Rakowem Częstochowa, który jest liderem rozgrywek. Częstochowianie wygrali wszystkie mecze w rundzie wiosennej i pewnie zmierzają po awans do ekstraklasy, a dodatkowo awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Faworyta tego spotkania, więc nie jest trudno wskazać, ale olsztynianie na pewno łatwo nie odpuszczą. We wcześniejszych spotkaniach widać było ogromną determinacje w ich grze, walczyli o każdą i co najważniejsze sportowo wyglądali naprawdę bardzo solidnie. Transfery pomimo, że były robione na ostatnią chwilę wydają się być trafione, a to napawa optymizmem przed następnymi meczami.

Stomil obecnie zajmuje 15 miejsce w ligowej tabeli i ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, więc w tej sytuacji, każdy punkt ma spore znaczenie. Przepaść w tabeli pomiędzy Rakowem a Stomilem jest bardzo duża, ale wydaje się, że na boisku nie będzie ona, aż tak widoczna. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, a olsztyński stadion ma być zapełniony do ostatniego miejsca.

BRAK KOMENTARZY