Aniela Kozłowska z olsztyńskiego klubu UKS Hajduczek wzięła udział w Pucharze Polski Juniorów

0
166
Aniela Kozłowska

W Koninie odbył się Puchar Polski II juniorów. Na planszach o zwycięstwo walczyło 104 zawodników, wśród nich szablistka Aniela Kozłowska z olsztyńskiego klubu UKS Hajduczek. Warto podkreślić, że jako czternastolatka rywalizowała w kategorii wiekowej do dwudziestego roku życia.

W fazie grupowej wygrała trzy na pięć pojedynków. – Grupa była bardzo wyrównana. Tylko w tej żadna z zawodniczek nie wygrała wszystkich walk, a trzy, licząc i mnie, miały na koncie po trzy zwycięstwa. Ale to jest już taka kategoria, że startują najlepsze zawodniczki, poziom jest wyrównany, a rywalizacja w fazie pucharowej jest na najwyższym poziomie – komentuje Aniela Kozłowska.

Trzy zwycięstwa dały jej awans od razu do drugiej fazy play off. Tu spotkała się z osiemnastoletnią Barbarą Szulc z AZS Poznań, pokonując ją 15:10. Walkę o ćwierćfinał Aniela przegrała z późniejszą finalistką turnieju Zuzanną Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 7:15. Olsztyńska szablistka zakończyła Puchar Polski na 15. miejscu.

Jestem bardzo zadowolona ze startu. To dopiero mój drugi turniej w tej kategorii wiekowej, a już zakończony lokatą w najlepszej szesnastce klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze i pewnie czułam się w podczas pierwszej walki pucharowej. Druga była znacznie gorsza, gdzieś zgubiłam koncentrację, co musiało przełożyć się na wynik – podsumowuje Aniela Kozłowska i dziękuje firmie Wipasz S.A. za wsparcie, dzięki któremu może rozwijać się i wyjeżdżać na turnieje.

Puchar Polski II juniorów

1 – Zuzanna Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 – Zuzanna Lenkiewicz – TMS Zagłębie Sosnowiec

3 – Julia Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 – Urszula Kurzyna – UKS 13 Białystok

……………………………………………

15 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn

BRAK KOMENTARZY